Dům sestry Elišky, Hoješín

Školské sestry sv. Františka Česká provincie

Dům sestry Elišky

Hoješín 1, Seč 538 07

Kontaktní osoba SM. Gratia Štulířová OSF

Email hojesin.osf@seznam.cz
Mobil 733 755 824

Dům Sestry Elišky se nachází malebném prostředí Železných hor, v blízkosti Sečské přehrady. V okolí je více přírodních památek, možnost vycházet i výletů. Na Sečské přehradě je možnost zapůjčení lodiček i posezení v blízkých restauracích. V blízkosti je autobusová zastávka Seč, Hoješín, další spoje přijíždějí přímo do Seče. Více o okolí domu a místní krajině najdete na mapě.

V domě sestry Elišky žije komunita sester, jejímž posláním je, aby byl dům otevřen pro všechny, kdo se potřebují na chvíli zastavit, ztišit a duchovně občerstvit. Jsou zde vítáni jednotlivci, rodiny i farní společenství.

Dům Sestry Elišky chce druhým přinášet poselství o služebnici Boží sestře Elišce Pretschnerové OSF, která byla sestrou naší kongregace a zde prožila část svého života. Více se o jejím životě dozvíte zde.

Momentálně probíhá rozsáhlá rekonstrukce areálu, aby mohl ještě lépe sloužit všem, kteří přijíždějí. Předpokládaný konec prací je na podzim 2020. Pokud byste se chtěli zapojit do pomoci s rekonstrukcí, více informací najdete zde.