Aktuality

 • Vzpomínková slavnost ke cti sestry Elišky

  Vzpomínková slavnost ke cti sestry Elišky

  I letos vás zveme na vzpomínkovou slavnost u příležitosti 28. výročí úmrtí služebnice Boží SM Elišky Pretschnerové OSF, které proběhne 1. května tohoto roku v klášteře sester ve Slatiňanech. Program bude v 10 hodin zahájen …Pokračovat ve čtení »
 • Velikonoční svátky v našem klášteře

  Velikonoční svátky v našem klášteře

  Slavení velikonočních svátků předchází čtyřicetidenní období postu. Některé ze sester během této doby prožily exercicie – týdenní čas v tichu a modlitbě. Letos nás během těchto dní doprovázel otec Karel Satoria. Triduum, tedy Zelený čtvrtek, …Pokračovat ve čtení »
 • Z deníku novicek

  Z deníku novicek

  Prožíváme druhý rok noviciátu, který je zaměřen už více apoštolsky. Současná pandemická situace nám pozměnila promyšlené plány praxí. Snad nás tím Pán učí větší flexibilitě a větší svobodě od našich představ. Jisté je, že si …Pokračovat ve čtení »
 • Zakázaný Bůh: Velehrad 1985

  Zakázaný Bůh: Velehrad 1985

  Sestra Zdislava Nosková podala svědectví o své účasti na pouti na Velehrad roku 1985 v dokumentárním filmu České televize „Zakázaný Bůh: Velehrad 1985 – Bod zlomu. Nám říkali: Nejezděte na tu pouť, budou tam estébáci …Pokračovat ve čtení »
 • Postní modlitba žalmů

  Postní modlitba žalmů

  Naše sestry se zapojily do on-line pastorace! Otec Petr Soukal nabízí na svém YouTube kanálu „Don Pietro“ nabízí řadu pastoračních programů. Každý večer v 19 hodin vysílá Postní modlitbu žalmů, v níž se s účastníky …Pokračovat ve čtení »
 • Eliška

  Eliška

  Srdečně vás zveme do Domu sestry Elišky na Hoješíně na chystanou duchovní obnovu, a také na divadelní inscenaci Eliška. Kvůli současné pandemické situaci je termín akce posunuty na 13. června 2021. O to více se …Pokračovat ve čtení »
 • Zima na Břevnově

  Zima na Břevnově

  Zimo a chlade, velebte Pána, Ledy a sněhy, velebte Pána… Daniel 3, 69-70 Pořádná a poctivá sestra Zima dorazila i do našeho mateřince v Praze-Břevnově. Podívejte se, jakou sněhovou nadílku jsme nalezly na zahradě. Přejeme …Pokračovat ve čtení »
 • „Modlit se a hledat celým srdcem.“

  „Modlit se a hledat celým srdcem.“

  Přečtěte si krátký rozhovor s naší přidruženou sestrou Kateřinou Šímovou o hledání jejího duchovního povolání a o tom, co ji přidružení přináší. Pokračovat ve čtení “„Modlit se a hledat celým srdcem.“”…Pokračovat ve čtení »
 • Požehnané Vánoce!

  Požehnané Vánoce!

  Zde jest, Král z Krále, dítko z Panny,jež vyhojí ty temné rány,zející v nitru národů.A usoužená lidská stádavyvede z moci zlého hadaa mír jim dá i svobodu.“ Václav Renč – Popelka nazaretská Milí přátelé, přejeme …Pokračovat ve čtení »
 • Maxibrigáda na Hoješíne

  Maxibrigáda na Hoješíne

  V pátek 11. a v sobotu 12. prosince se na Hoješíně konala velká brigáda v rámci rekonstrukce areálu kláštera. Pomoci přijelo okolo 30 dobrodinců, a to jak z řad laiků, tak našich sester. Upřímné Pán …Pokračovat ve čtení »
 • Mikuláš v mateřinci

  Mikuláš v mateřinci

  Pokračovat ve čtení “Mikuláš v mateřinci”…Pokračovat ve čtení »
 • Adventní pozdravení

  Adventní pozdravení

  Milí přátelé, srdečně vás zdravíme v době adventní. Svěřujeme Pánu všechny, kteří se na nás obracíte s prosbou o modlitbu. Také pamatujeme na celý svět a na naši zemi, stále zasaženou pandemií koronaviru a jejími …Pokračovat ve čtení »
 • Provinční pouť do Děčína

  Provinční pouť do Děčína

  V sobotu 5. září se konala provinční pouť po stopách našich předchůdkyň. Tentokrát jsme vyrazily do severních Čech, do Děčína a blízkého okolí, kde naše sestry pracovaly v domově důchodců. Společně jsme putovaly lesní cestou …Pokračovat ve čtení »
 • Brigáda na Hoješíně

  Brigáda na Hoješíně

  O víkendu 28. – 29. srpna 2020 se konala na Hoješíně brigáda. Vřele děkujeme všem dobrodincům, kteří pomáhají při rekonstrukci zámku! Více informací o Hoješíně najdete zde. Pokračovat ve čtení “Brigáda na Hoješíně”…Pokračovat ve čtení »
 • Obnova slibů juniorek

  Obnova slibů juniorek

  V neděli 16. srpna 2020 obnovily v kapli Panny Marie Andělské v Praze své řeholní sliby sestry juniorky Antonína Bílková a Josefka Musilová. Našim sestrám vyprošujeme Boží požehnání do každého jejich dne a myslíme na …Pokračovat ve čtení »
 • Týden modliteb za duchovní povolání

  Týden modliteb za duchovní povolání

  Poselství papeže Františka 57. Světový den modliteb za povolání: Čtyři slova povolání Vybral jsem u té příležitosti čtyři klíčová slova – bolest, vděčnost, odvaha a chvála –, abych jim poděkoval a povzbudil je v jejich službě. …Pokračovat ve čtení »