Aktuality

 • Sesterství

  Sesterství

  Jsou to maličkosti, které dávají našim vztahům sílu. Ať už je to úsměv, chvilka času nebo malá služba, to vše jsou jednotlivé kousky našich osobních příběhů. Opravdové sesterství je jako nit, která se vine naším …Pokračovat ve čtení »
 • Setkání sester KVPŽŘ na Hoješíně

  Setkání sester KVPŽŘ na Hoješíně

  Po žehnání Domu sestry Elišky jsme přivítaly na výjezdním zasedání sestry představené jednotlivých řeholních společností, které se sdružují v Konferenci vyšších představených ženských řeholí. Toto prodloužené setkání mají jedenkrát za rok a je příležitostí se …Pokračovat ve čtení »
 • Žehnání Domu sestry Elišky na Hoješíně

  Žehnání Domu sestry Elišky na Hoješíně

  V neděli 31.5.2021 nastala slavnostní chvíle celé rekonstrukce, kdy byl nově opravený zámek a klášter sester požehnán královéhradeckým panem biskupem Janem Vokálem, který při této příležitosti také odsloužil slavnostní mši svatou za přítomnosti těch, kteří …Pokračovat ve čtení »
 • Iniciativa smíření v Praze na Bílé hoře

  Iniciativa smíření v Praze na Bílé hoře

  V sobotu 8. 5. 2021 proběhl na návrší Bílé hory akt smíření u příležitosti 400. výročí bitvy na Bílé hoře. Setkalo se tam více než 60 katolických kněží a 60 protestantských kazatelů, aby si vzájemně …Pokračovat ve čtení »
 • Když se sejde celé naše společenství

  Když se sejde celé naše společenství

  Čas od času se při různých příležitostech sejde celé společenství sester, tedy všechny sestry ze všech komunit, které máme na různých místech naší republiky. Tyto chvíle, kdy se společně setkáváme, sdílíme, modlíme se a rozlišujeme, …Pokračovat ve čtení »
 • Ohlédnutí za jarními měsíci

  Ohlédnutí za jarními měsíci

  První jarní paprsky nás vytáhly ven na společnou vycházku. Cestou do Liboce jsme se zastavily u zámku ve Veleslavíně, kde některé naše sestry pracovaly během komunismu v civilu v laboratoři. Na památku jsme se zde …Pokračovat ve čtení »
 • Sesterské setkání s Eliškou

  Sesterské setkání s Eliškou

  V sobotu 1. května se sešlo několik liturgických oslav – památka sv. Josefa Dělníka, začátek mariánského měsíce a první sobota v měsíci květnu. Navíc v naší kongregaci jsme si připomenuly 28. výročí úmrtí naší sestry Elišky Pretschnerové, která …Pokračovat ve čtení »
 • Výstava o sestře Elišce v Patti

  Výstava o sestře Elišce v Patti

  V naší misijní komunitě na Sicílii v Patti uspořádala sestra Rita výstavu o životě sestry Elišky Pretschnerové. Lidé si jí můžou prohlédnout ve výlohách i si přečíst o jejím životě. V místních farnostech je tak …Pokračovat ve čtení »
 • Vzpomínková slavnost ke cti sestry Elišky

  Vzpomínková slavnost ke cti sestry Elišky

  I letos vás zveme na vzpomínkovou slavnost u příležitosti 28. výročí úmrtí služebnice Boží SM Elišky Pretschnerové OSF, které proběhne 1. května tohoto roku v klášteře sester ve Slatiňanech. Program bude v 10 hodin zahájen …Pokračovat ve čtení »
 • Velikonoční svátky v našem klášteře

  Velikonoční svátky v našem klášteře

  Slavení velikonočních svátků předchází čtyřicetidenní období postu. Některé ze sester během této doby prožily exercicie – týdenní čas v tichu a modlitbě. Letos nás během těchto dní doprovázel otec Karel Satoria. Triduum, tedy Zelený čtvrtek, …Pokračovat ve čtení »
 • Z deníku novicek

  Z deníku novicek

  Prožíváme druhý rok noviciátu, který je zaměřen už více apoštolsky. Současná pandemická situace nám pozměnila promyšlené plány praxí. Snad nás tím Pán učí větší flexibilitě a větší svobodě od našich představ. Jisté je, že si …Pokračovat ve čtení »
 • Zakázaný Bůh: Velehrad 1985

  Zakázaný Bůh: Velehrad 1985

  Sestra Zdislava Nosková podala svědectví o své účasti na pouti na Velehrad roku 1985 v dokumentárním filmu České televize „Zakázaný Bůh: Velehrad 1985 – Bod zlomu. Nám říkali: Nejezděte na tu pouť, budou tam estébáci …Pokračovat ve čtení »
 • Postní modlitba žalmů

  Postní modlitba žalmů

  Naše sestry se zapojily do on-line pastorace! Otec Petr Soukal nabízí na svém YouTube kanálu „Don Pietro“ nabízí řadu pastoračních programů. Každý večer v 19 hodin vysílá Postní modlitbu žalmů, v níž se s účastníky …Pokračovat ve čtení »
 • Eliška

  Eliška

  Srdečně vás zveme do Domu sestry Elišky na Hoješíně na chystanou duchovní obnovu, a také na divadelní inscenaci Eliška. Kvůli současné pandemické situaci je termín akce posunuty na 13. června 2021. O to více se …Pokračovat ve čtení »
 • Zima na Břevnově

  Zima na Břevnově

  Zimo a chlade, velebte Pána, Ledy a sněhy, velebte Pána… Daniel 3, 69-70 Pořádná a poctivá sestra Zima dorazila i do našeho mateřince v Praze-Břevnově. Podívejte se, jakou sněhovou nadílku jsme nalezly na zahradě. Přejeme …Pokračovat ve čtení »
 • „Modlit se a hledat celým srdcem.“

  „Modlit se a hledat celým srdcem.“

  Přečtěte si krátký rozhovor s naší přidruženou sestrou Kateřinou Šímovou o hledání jejího duchovního povolání a o tom, co ji přidružení přináší. Pokračovat ve čtení “„Modlit se a hledat celým srdcem.“”…Pokračovat ve čtení »
 • Požehnané Vánoce!

  Požehnané Vánoce!

  Zde jest, Král z Krále, dítko z Panny,jež vyhojí ty temné rány,zející v nitru národů.A usoužená lidská stádavyvede z moci zlého hadaa mír jim dá i svobodu.“ Václav Renč – Popelka nazaretská Milí přátelé, přejeme …Pokračovat ve čtení »
 • Maxibrigáda na Hoješíne

  Maxibrigáda na Hoješíne

  V pátek 11. a v sobotu 12. prosince se na Hoješíně konala velká brigáda v rámci rekonstrukce areálu kláštera. Pomoci přijelo okolo 30 dobrodinců, a to jak z řad laiků, tak našich sester. Upřímné Pán …Pokračovat ve čtení »
 • Mikuláš v mateřinci

  Mikuláš v mateřinci

  Pokračovat ve čtení “Mikuláš v mateřinci”…Pokračovat ve čtení »
 • Adventní pozdravení

  Adventní pozdravení

  Milí přátelé, srdečně vás zdravíme v době adventní. Svěřujeme Pánu všechny, kteří se na nás obracíte s prosbou o modlitbu. Také pamatujeme na celý svět a na naši zemi, stále zasaženou pandemií koronaviru a jejími …Pokračovat ve čtení »