Aktuality

 • Volný pokoj v Brně

  Volný pokoj v Brně

  Nabízíme ubytování V Brně na Karlově ulici. Jedná se o jednolůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím. Cena ubytování 4 000,-/měsíc. Ubytování je možné hned, max. však do 30.6.2022. V rámci ubytování je možné využívat i společnou …Pokračovat ve čtení »
 • Panna Maria Neposkvrněná

  Panna Maria Neposkvrněná

  Dnes slavíme spolu s celou církví slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu. Tento sváteční den je pro naši kongregaci zvláště důležitý. Chystáme se na něj novénou k Neposkvrněné Panně Marii. Některé komunity se …Pokračovat ve čtení »
 • Video pozvánka na obnovu!

  Video pozvánka na obnovu!

  Zveme vás zažít františkánské společenství, prožít hlouběji adventní čas a připravit se na vánoční svátky! Přihlásit se můžete do čtvrtka 9. 12. 2021. Pokračovat ve čtení “Video pozvánka na obnovu!”…Pokračovat ve čtení »
 • Duchovní obnova ONLINE

  Duchovní obnova ONLINE

  Milí přátelé františkánských duchovních obnov,dlouho jsme rozlišovali, jakým způsobem letos duchovní obnovu pojmout. Těšili jsme se, že bude snad i možné setkat se po dlouhé pauze naživo. Ale kvůli vyhlášení nouzového stavu a novým podmínkám …Pokračovat ve čtení »
 • Když se sejde juniorát

  Když se sejde juniorát

  Na konci října jsme se v Liberci setkaly na společnou juniorátní formaci. Protože od léta se z dvojice juniorek stala čtveřice, užívaly jsme si dynamiku větší skupiny v celé její pestrosti. Začaly jsme slavením – …Pokračovat ve čtení »
 • Chceme se s vámi podělit o dobrou zprávu!

  Chceme se s vámi podělit o dobrou zprávu!

  V listopadu si připomínáme společně s celou církví všechny svaté a všechny, kteří nás předešli. V našem společenství ještě zvlášť vzpomínáme na všechny zemřelé františkánského řádu. Během naší provinciální pouti jsme letos zvlášť vzpomínaly na …Pokračovat ve čtení »
 • Výročí sestry Elišky

  Výročí sestry Elišky

  Sestra Marie Eliška Pretschnerová, křestním jménem Anna, se narodila jako dcera lesníka dne 26. září 1911 v Nových Zámcích v Čechách, dřívější okres Městec Králové. Vyrůstala se čtyřmi sourozenci v láskyplném prostředí uprostřed lesů. Po celý …Pokračovat ve čtení »
 • Novinky z misií

  Novinky z misií

  Pohled do naší mezinárodní fraternity na Sicílii v Patti, kde žije již třetím rokem naše sestra Rita. Prohlédněte si několik fotografií z života komunity, jejich službě v blízké nemocnici a ve farnosti. Pokračovat ve čtení …Pokračovat ve čtení »
 • To nejdůležitější!

  To nejdůležitější!

  Františkánská cesta – říjen 2021 Nejdůležitější v našem životě je Ježíš. Na začátku jsme každá z nás různým způsobem prožila osobní setkání s Ježíšem. Tato zkušenost v nás probudila touhu žít podobně jako On. Je …Pokračovat ve čtení »
 • Františkánské misie 2021

  Františkánské misie 2021

  Od 22. do 26. září jsme se společně s bratry františkány a s desítkami přátel účastnili misijní akce v Děčíně a v dalších městech severních Čech. Františkánské misie byly zahájeny mší svatou s litoměřickým biskupem …Pokračovat ve čtení »
 • Začínáme modernizovat AG+KDM

  Začínáme modernizovat AG+KDM

  Budovy Arcibiskupského gymnázia a Křesťanského domova mládeže na Nám. Míru v Praze na Vinohradech budou v brzké době procházet modernizací. Co to všechno bude obnášet, kdy modernizace začne a kdy by měla skončit, se dočtete …Pokračovat ve čtení »
 • Františkánská cesta – září 2021

  Františkánská cesta – září 2021

  Během tohoto školního roku vám chceme představit naše řeholní společenství, z čeho čerpáme a co je pro nás charakteristické. U jeho vzniku v roce 1843 v Grazu stála skupinka žen, které žily jako františkánské terciářky …Pokračovat ve čtení »
 • Obnovit své „Ano“ Ježíši

  Obnovit své „Ano“ Ježíši

  Den poté, co složily své první sliby naše sestry Bonaventura a Faustýna, obnovily své sliby na tři roky naše juniorky Antonína a Josefka. Tuto krásnou slavnost jsme prožily 15. srpna 2021 v Praze v našem …Pokračovat ve čtení »
 • První sliby!

  První sliby!

  Naše novicky sestry Bonaventura a Faustýna složily v sobotu 14. srpna své první sliby. „Po dvouletém noviciátu došlo konečně ke chvíli, kdy jsme vyslovily před řeholní rodinou i před našimi vlastními blízkými znění řeholního slibu. …Pokračovat ve čtení »
 • Provinciální kapitula sester

  Provinciální kapitula sester

  Ve dnech 4.-8.8.2021 jsme se sešly, abychom se společně zamyslely nad způsobem našeho řeholního života a přemýšlely, kudy se má náš způsob zasvěceného života ubírat dál. Na konci setkání jsme poděkovali stávajícímu vedení české provincie …Pokračovat ve čtení »
 • Františkánská pouť do Hájku

  Františkánská pouť do Hájku

  Od středy 28. července až do neděle 1. srpna jsme strávily s mladými lidmi a s bratry františkány putováním z Roudnice nad Labem do Hájku. Ve středu večer jsme se společně setkali na faře v …Pokračovat ve čtení »
 • Oslavujeme společně a s radostí

  Oslavujeme společně a s radostí

  V těchto dnech si připomínáme a slavíme svátky několika sester naší komunity. Je to příležitost být více spolu a uvědomit si, jaký dar máme v jednotlivých sestrách. Sestra Elia je v současnosti naší nejstarší sestrou, …Pokračovat ve čtení »
 • Sestra Anežka pro Radio Proglas

  Sestra Anežka pro Radio Proglas

  Na Generální kapitule naší kongregace, která proběhla 4.-17.7.2021 v Římě, byla do generální správy zvolena naše spolusestra Anežka Novoměstská. Bude zastávat službu generální rádkyně a sekretářky. O tom, co ji čeká a jak bude vypadat …Pokračovat ve čtení »
 • Generální kapitula v Římě

  Generální kapitula v Římě

  Celé naše řeholní společenství se jednou za pět let společně setká v Římě na generální kapitule. Zde sestry, které zastupují země v nichž působíme, se sdílí o duchovních i praktických otázkách a na závěr setkání …Pokračovat ve čtení »
 • Z Hoješína do Říše divů

  Z Hoješína do Říše divů

  V týdnu od 4. do 10. července 2021 se konal na Hoješíně dětský tábor. Dům sestry Elišky se rázem proměnil v Říši divů – tábor byl totiž tentokrát tematicky provázený pohádkou Alenka v říši divů. …Pokračovat ve čtení »